Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 09.12.2017
pixtur pixtur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Üyelik tarihi: 09.12.2017
Mesajlar: 7
Mentioned: 0 Post(s)
Standart Bulut Madenciliği

bitcoin için geç kaldığını düşünenler varsa mining olayına yönelebilirler dediğim hede. bu iş için rig kurmak, bodrum kiralayıp makinelerin bakımları ile uğraşmak ve elektrik faturası hesaplama dertlerinden kurtulmak için kurulmuş cloud sistemler mevcut.

sistem sizin yerinize kazım yapıyor ve bakım masraflarını düşüyor. siz elektriğin türkiye'ye nazaran çok daha ucuz olduğu bir ülkede kazım yapıyorsunuz, arızalanan ya da müdahale gerektiren hardware ile uğraşmıyorsunuz.

oldukça basit bir ekrandan, sadece kazım gücü satın alıyorsunuz ve belirlediğiniz bitcoin cüzdanına yeterli kazım yapıldığında dönecek bitcoinleri bekliyorsunuz.

sisteme dahil olmak isterseniz referanslı linkimi kullanabilirsiniz.

bu adamlar ne kazanıyor, madem kazmak bu kadar karlı, o adamlar neden kazmıyor diye düşünüyorsanız; adamlar zaten sizden aldıkları bakım parası ile yeni makineler kurup, her makinede ayrı ayrı kazmaya devam ediyor. onlar için ölümsüzlük gibi bir durum yani. hashflare güvenilir midir sorusuna da 3 yıldır kimseyi mağdur ettiklerini duymadım. geleceği için bir şey söylemek güç, zira müneccim değilim ancak iyi kazançlar elde edilebileceği aşikar.

1 bitcoin şu an 15000 dolar civarında ve sizin dolar ile yaptığınız yatırım, bitcoin üzerinden dolarla artış gösteriyor, türk lirasına döndüğünüzde hem bitcoin artışı nedeniyle dolardan, hem de dolar artışı nedeniyle tl'den kar elde ediyorsunuz.

ne kazanırım sorusunun cevabını da şu şekilde alabilirsiniz.

hashflare sitesinden 0,25 th gücü 36 dolar olmakta.

https://www.cryptocompare.com/mining...=0&CostPerkWh=

böyle bir yatırımda bir yılın sonunda elinize ulaşacak tutar (günün bitcoin kuru üzerinden) 218 dolar. 36 dolara tahmini 218 dolar ediyor yani. siz ona aşağı yukarı 200 deyin. alacağınız hash gücü üzerinden tahmini kazancınızı verdiğim site üzerinden hesaplayabilirsiniz.
Alıntı ile Cevapla