Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 29.11.2017
tuna tuna isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Üyelik tarihi: 28.11.2017
Mesajlar: 31
Mentioned: 0 Post(s)
Standart Bitcoin çılgınlığı dolandırıcıları harekete geçirdi

Bitcoin'de yaşanan baş döndüren artışlar sonrası giderek artan kripto para çılgınlığı, yeni dolandırıcılık yöntemlerini de beraberinde getirdi.

Kripto para birimlerine sahip olanlar, yeni yatırım fırsatlarını ve birikimlerini artırmanın yollarını arıyorlar; bu alana merak saranlar ise nakitsiz hayatın faydaları hakkında daha çok şey öğrenmeye çalışıyorlar. Öte yandan, kötü niyetli kullanıcılar da blockchain fenomeninin popülerliğini nasıl paraya çevireceklerini bulmak için uğraşıyorlar. Kaspersky Lab'in "2017'nin 3. Çeyreğinde Spam ve Kimlik Avı" raporuna göre, son dönemde bu yeni teknolojiye karşı duyulan heyecanı suistimal eden blockchain odaklı çok sayıda dolandırıcılık yöntemi tespit edildi.

Spam posta gönderenler, küresel çaptaki gelişmeleri ve en yeni eğilimleri yakından takip ettiklerini ispatlarcasına, aylardır çok daha ustalık gerektiren yöntemler kullanıyorlar. Blockchain teknolojisini temel alan kripto para birimleri, web madenciliğiyle kurbanlarını başarılı ve zararsızca hedef alan siber suçlular için çekici bir alan haline geldi.
Alıntı ile Cevapla